Sport
Férfi kézilabda BL - Március 23-án játszik Lengyelországban a Veszprém
(MTI) - Március 23-án idegenben és március 29-én hazai pályán játszik az MKB-MVM Veszprém a lengyel Wisla Plock ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntõjében.
Magyarország
A vártnál gyengébb a szél a Balatonnál, nem kellett beavatkozni a magas vízállás miatt
EU
Ukrán válság - Jacenyuk az orosz erõk visszavonását sürgeti
Külföld
Szerbiai választások - A szerb média szerint unalmas a kampány
Magyarság
Gulyás: óriási elõrelépés, hogy négy év alatt közel 600 ezren élnek a kedvezményes honosítással
Sport
Versenyuszoda épül Gödöllõn
Tudomány
Forradalmasíthatja a sebészetet a törések selyemcsavaros rögzítése
Külföld
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
Szegedi hírek
Választás 2014 – Bajnai: áprilisban hosszú távra eldõl, az ország merre halad tovább

Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A magyar válogatott megszerezte elsõ gyõzelmét a dániai férfi kézilabda Európa-bajnokságon: Mocsai Lajos együttese a herningi középdöntõ elsõ mérkõzésén rendkívül magabiztosan 31-25-re diadalmaskodott szombaton a macedón gárda felett.

A magyar csapat legközelebb hétfõn a házigazda dánokkal találkozik, majd szerdán az osztrákok ellen zárja a középdöntõt, amelyben a világbajnok spanyolok és az izlandiak érdekeltek még. A csoportból az elsõ két helyezett jut az elõdöntõbe, míg a harmadik az ötödik helyért játszhat.

•     Középdöntõ, I. csoport:

Magyarország-Macedónia 31-25 (16-9)

Herning, Jyske Bank Boxen, 8500 nézõ, v.: Guszko, Repkin (fehéroroszok)
    gólszerzõk: Császár 7/4, Ancsin 4, Zubai 4, Nagy K. 4, Putics 3, Gulyás 2, Vadkerti 2, Szalafai 2, Szöllõsi 1, Iváncsik G. 1, Mocsai 1, illetve Pecakovski 5, Manaskov 5, Mirkulovski 4, Lazarov 4/1, Georgiesvski 2, Dimovski 2, Mojsovski 1, Stoilov 1, Angelovski 1

Habár a házigazda dánok csak 20.30-kor lépnek pályára a spanyolok elleni rangadón, így is több mint nyolcezer hazai drukker - kiegészülve egy nagyobb csoport macedón és egy maroknyi magyar szurkolóval - látogatott ki a herningi Jyske Bank Boxenbe. Az elsõ macedón támadásból rögtön hétméteres született, Mikler azonban hárította a góllövõlistán éllovas, korábbi veszprémi kedvenc Lazarov büntetõjét, majd Gulyás átlövése révén a magyar csapat szerezte a találkozó elsõ gólját.

A magyarok elsõsorban védekezésben teljesítettek kiválóan, amit jól mutat, hogy a macedónok csak a 11. perc közepén szerezték második góljukat (4-2). Mindeközben a magyar átlövõk mindkét oldalon, Ancsin és Putics révén hatékonynak bizonyultak, Lazarov pedig második hetesét is kihagyta. A félidõ közepére négygólosra (7-3) duzzadt a magyar elõny, amire Ivica Obrvan szövetségi kapitány idõkéréssel reagált. A különbség azonban egyre nõtt, Császár góljával már héttel (13-6) vezetett a Mocsai-csapat, a "változatosság" kedvéért pedig Lazarov már a harmadik büntetõjét rontotta el, lövését ezúttal Tatai védte. Valamivel több mint négy perccel a szünet elõtt Ancsint állították ki, de így is "közte héttel" fordulhattak a csapatok (16-9).

A szünet után biztosan õrizte elõnyét a magyar csapat, a macedónok nem tudtak érdemben felzárkózni, szinte minden találatukat magyar gól követte. Külön élményszámba ment Zubai megoldása, a beállós emberrel a nyakán, csuklóból "pókhálózta ki" a jobb felsõt. A félidõ közepén már kilenc gól volt a különbség, és úgy tûnt, a macedónok immár csak a találkozó végét várják. Ancsin második kiállítása alatt hat gólra feljött a rivális, Mocsai Lajos kapitány idõkéréssel nyugtatta a társaságot. Nem is támadt gond, a macedónoknak esélyük sem volt arra, hogy akár picit is megszorongassák a magyarokat, akiknek gyõzelmét a dán közönség vastapssal jutalmazta.