Német sajtóértesülés szerint több mint tíz métert repült a decemberi síbalesetekor az azóta mesterséges kómában fekvõ, hétszeres Forma-1-es világbajnok Michael Schumacher.
Gyulay: egymilliárdos gyorssegély kell a Hungaroringnek
Csaknem 207 órát közvetített az MTVA az idei Forma-1-es szezonból
RÖVIDHÍR - Brazil Nagydíj - Vettel gyõzelme rekordbeállítást ért
MTI hírek
Külföld
Ukrán válság - Kijevben az orvlövészek a nemzeti bank épületébõl adták le lövéseiket
Magyarország
A vártnál gyengébb a szél a Balatonnál, nem kellett beavatkozni a magas vízállás miatt
EU
Ukrán válság - Jacenyuk az orosz erõk visszavonását sürgeti
Külföld
Szerbiai választások - A szerb média szerint unalmas a kampány
Magyarság
Gulyás: óriási elõrelépés, hogy négy év alatt közel 600 ezren élnek a kedvezményes honosítással
Sport
Versenyuszoda épül Gödöllõn
Tudomány
Forradalmasíthatja a sebészetet a törések selyemcsavaros rögzítése
Külföld
Ukrán válság - Moszkvának nem alkalmas a FÁK-országok külügyminiszteri értekezletének idõpontja
Bûnügy
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben

Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A sorozatban negyedik világbajnoki címét múlt héten Indiában bebiztosító Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája nyerte meg a vasárnapi Forma-1-es Abu-dzabi Nagydíjat.

Az idei 11. - sorozatban hetedik - futamgyõzelmét arató, 26 éves versenyzõ mögött csapattársa, az F1-bõl az év végén 37 esztendõsen visszavonuló ausztrál Mark Webber végzett a második, Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája pedig a harmadik helyen. Vettelnek ez volt pályafutása 37. GP-sikere és 60. dobogós helyezése.

A pole pozícióból induló Webber a rajtnál egy kicsit beragadt, így Vettel gond nélkül elment mellette, s a két Mercedes, Rosberg és Lewis Hamilton is megszorongatta az elsõ kanyarban az ausztrált. A mezõny végérõl induló Kimi Räikkönen (Lotus) elsõ felfüggesztése egy ütközés miatt eltört, így a finn pilóta kiállni kényszerült. Egy kör után Vettel, Rosberg, Webber, Romain Grosjean (Lotus), Hamilton, Nico Hülkenberg (Sauber) volt az elsõ hat sorrendje. Az élmezõnybõl Hamilton a 8., Webber és Grosjean a 9., Hülkenberg a 10., Rosberg a 11., Vettel pedig csak a 14. körben ment ki a boxba kereket cserélni.

Az elsõ abroncsváltások után az elsõ hat helyen nem változott a sorrend, majd Webber a 20. körben utolérte és megelõzte Rosberget. Féltávnál Vettel, Webber és Rosberg száguldott a dobogós helyeken, mögöttük Grosjean, Felipe Massa (Ferrari) és Hamilton haladt. Utóbbi a 30. körben járt ismét a boxban, Rosberg és Webber három körrel késõbb váltott friss abroncsokra, Vettel és Grosjean a 38., Massa a 39. körben cserélt kereket. Vettel sikerét - ahogyan tulajdonképpen a rajttól kezdve - már csak a mûszaki hiba lehetõsége veszélyeztette, Webber, Rosberg és Grosjean simán behozta autóját a második, harmadik és negyedik helyen, míg a spanyol Fernando Alonso (Ferrari) remek taktikával és versenyzéssel ötödikként ért célba.

Vettel Abu-Dzabiban beállította Michael Schumacher rekordját, ugyanis elõtte csak a hétszeres világbajnok honfitársa volt képes sorozatban hét futamot nyerni, még 2004-ben. A világbajnoki sorozat két hét múlva, a szezon utolsó elõtti versenyével, az Egyesült Államok Nagydíjával folytatódik a texasi Austinban.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Webradio.hu - Szegedi, orsz�gos �s sport h�rek a nap 24 �r�j�ban!:Hírek arrow Hírközpont

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.