Bõrgyógyászati távkonzultációs rendszert fejlesztettek Szegeden
Választás 2014 – Botka: az Orbán-kormány leváltható
Sport Sport
Japán Nagydíj - Vettel gyõzött, de még nem világbajnok
MTI   2013 October 13, Sunday

Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A világbajnoki címvédõ Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája nyerte meg vasárnap a Forma-1-es Japán Nagydíjat, ezzel tovább növelte elõnyét az összetettben, de még nem ünnepelheti sorozatban negyedik vb-diadalát.

A 26 éves versenyzõ idei 9., pályafutása 35. futamgyõzelmét aratta Szuzukában, mögötte csapattársa, az év végén a Forma-1-bõl visszavonuló ausztrál Mark Webber végzett a második, Romain Grosjean, a Lotus francia pilótája pedig a harmadik helyen. Vettel összetettbeli egyetlen riválisa, a spanyol Fernando Alonso (Ferrari) a negyedik pozícióban ért célba, így hátránya 90 pontra nõtt a német címvédõvel szemben, s megmaradt a matematikai esélye arra, hogy a hátralévõ négy futamon utolérje Vettelt. A rajtnál Vettel beragadt egy kicsit, a negyedik pozícióból startoló Grosjean így kívülrõl megelõzte õt, sõt, az elsõ kanyarba az élen fordult be. A pole pozícióból induló Webber másodiknak sorolt be, míg a harmadik helyrõl rajtoló Lewis Hamilton (Mercedes) Vettel és Webber között érte el az elsõ kanyart, túl közel ment a német címvédõ elsõ vezetõszárnyához, amely kivágta a Mercedes jobb hátsó kerekét. Hamilton a defekt miatt az utolsó helyre csúszott vissza, az elsõ kör végén Grosjean, Webber, Vettel, Nico Rosberg (Mercedes), Felipe Massa (Ferrari), Alonso volt az elsõ hat sorrendje.

Az élmezõnybõl Webber ment ki elsõnek kereket cserélni, mégpedig a 12. körben, s ekkor Massa is bent járt a boxban. Egy körrel késõbb Grosjean és Rosberg autójára is friss abroncsok kerültek, majd a 14. körben Alonso, s az élmenõk közül utolsóként Vettel járt a boxban. Az elsõ kiállások után így a 18. körben az elsõ három sorrendje változatlan volt, a más taktikával versenyzõ ausztrál Daniel Ricciardo (Toro Rosso) azonban a negyedik helyen haladva kissé feltartotta a mögötte érkezõket, köztük a két Ferrarit és a kiválóan versenyzõ Nico Hülkenberget (Sauber). Rosberg közben egy boxutca-áthajtásos büntetést kapott, mert a kerékcseréjénél majdnem összement a boxban Sergio Perezzel (McLaren).

Az élen változatlanul Grosjean haladt Webber és Vettel elõtt, mögöttük Hülkenberg, Alonso, Massa volt a sorrend. A 25. körben Webber autóján ismét kereket cseréltek, öt körrel késõbb Grosjean és Hülkenberg is letudta második boxkiállását, majd a 31. körben Alonso kapott új abroncsokat. Közben Massa a második kerékcseréjénél túl gyorsan hajtott a boxban, ezért áthajtásos büntetést kapott a versenybíróságtól. Vettel egészen a 37. körig várt a második kerékcserével, s Grosjean mögé jött vissza a pályára. Az élen Webber haladt, mögötte sorrendben Grosjean, Vettel, Hülkenberg, Alonso és Kimi Räikkönen (Lotus) száguldott.

Vettel a 41. kör kezdetén gond nélkül megelõzte Grosjeant, 10 körrel a leintés elõtt pedig Webber az élrõl kiállva harmadszor hajtott a boxba kerékcserére. Alonso a hajrában megelõzte Hülkenberget és feljött a negyedik helyre, Webber pedig az 52. körben elment Grosjean mellett. Vettel gyõzelmét már semmi sem veszélyeztette, Räikkönen pedig még egy pozíciót nyert az utolsó körökben, amikor megelõzte az ötödik Hülkenberget. A világbajnoki sorozat két hét múlva, az Indiai Nagydíjjal folytatódik.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Webradio.hu - Szegedi, orsz�gos �s sport h�rek a nap 24 �r�j�ban!:Hírek arrow Hírközpont

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.