Sport Sport
SzingapĂșri NagydĂ­j - Vettel sorozatban harmadszor nyert - FRISSÍTETT
MTI   2013 September 22, Sunday

Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - Sorozatban harmadszor nyerte meg a Forma-1-es SzingapĂșri NagydĂ­jat a vilĂĄgbajnoki cĂ­mvĂ©dĂ” Sebastian Vettel, a Red Bull nĂ©met pilĂłtĂĄja, aki ezzel a sikerrel tovĂĄbb növelte elĂ”nyĂ©t az összetettben.

A sorozatban hårom vb-címet szerzett 26 éves versenyzÔnek ez volt idénybeli hetedik, pålyafutåsa 33. futamgyÔzelme, amellyel 60 pontra nÔtt az elÔnye az ezen a GP-n és a vb-pontversenyben is måsodik spanyol Fernando Alonsóval (Ferrari) szemben.
    A dobogĂł legalsĂł fokĂĄra a 13. helyrĂ”l rajtolĂł finn Kimi RĂ€ikkönen (Lotus) ĂĄllhatott fel SzingapĂșrban.
    Az elsĂ” helyrĂ”l indulĂł Vettel Ă©s a mellĂ”le startolĂł Nico Rosberg (Mercedes), valamint Alonso - ahogyan ebben a szezonban szinte minden versenyen - ismĂ©t nagyszerĂ»en rajtolt, utĂłbbi a hetedik pozĂ­ciĂłbĂłl harmadiknak jött fel az elsĂ” kanyarig. Öt kör utĂĄn Vettel, Rosberg, Alonso, Mark Webber (Red Bull), Romain Grosjean (Lotus), Felipe Massa (Ferrari) volt az elsĂ” hat sorrendje.
    A 13. körben Massa, majd a következÔben Webber is a boxban jårt. Alonso autójån a 15., Rosbergén és Grosjeanén a 16. körben cseréltek kereket, a mår ekkor nagy fölénnyel vezetÔ Vettel azonban csak a 17. körben szånta rå magåt a kiållåsra.
    Az elsÔ kerékcserék utån a 20. körben Vettel, Rosberg, Alonso, Webber, Grosjean, Lewis Hamilton (Mercedes) volt a sorrend az élmezÔnyben.
    FĂ©ltĂĄvhoz közeledve az ausztrĂĄl Daniel Ricciardo (Toro Rosso) a falnak csapta az autĂłjĂĄt, ezĂ©rt a versenybĂ­rĂłsĂĄg a pĂĄlyĂĄra kĂŒldte a biztonsĂĄgi kocsit. Ekkor a legtöbb versenyzĂ” kiĂĄllt kereket cserĂ©lni, de az Ă©lmezĂ”nybĂ”l Vettel, Rosberg, Webber Ă©s Hamilton nem jĂĄrt kint a boxban.
    Az ĂșjraindĂ­tĂĄskor elĂ”bbi nĂ©gy pilĂłta haladt az elsĂ” nĂ©gy helyen, mögöttĂŒk Alonso, Grosjean volt a sorrend, utĂłbbi mĂ»szaki hiba miatt nĂ©hĂĄny körrel kĂ©sĂ”bb kĂ©nytelen volt feladni a versenyt.
    Az elsĂ” nĂ©gy helyezett a 41. Ă©s a 45. kör közötti szakaszban ĂĄllt ki kereket cserĂ©lni, Ă­gy 10 körrel a leintĂ©s elĂ”tt sorrendben Vettel, Alonso, Button, RĂ€ikkönen, Perez Ă©s HĂŒlkenberg haladt az elsĂ” hat helyen. A hajrĂĄban mĂĄr senkinek nem volt szĂŒksĂ©ge Ășjabb kerĂ©kcserĂ©re, Ă­gy a dobogĂłsok sorrendje a cĂ©lba Ă©rkezĂ©sig nem vĂĄltozott.
    A szezon kĂ©t hĂ©t mĂșlva, a Koreai NagydĂ­jjal folytatĂłdik, amelyen Webber a kvalifikĂĄciĂłban elĂ©rt eredmĂ©nyĂ©nĂ©l tĂ­z hellyel hĂĄtrĂ©bbrĂłl indulhat majd. A Red Bull ausztrĂĄl pilĂłtĂĄja - akinek ez az utolsĂł F1-es szezonja - SzingapĂșrban kevĂ©ssel a vĂ©ge elĂ”tt motorhiba miatt kiĂĄllni kĂ©nyszerĂŒlt, Ă©s a leintĂ©s utĂĄn Alonso FerrarijĂĄra kapaszkodva tĂ©rt vissza a boxutcĂĄba, amit tiltanak a szabĂĄlyok.

Hozzïżœszïżœlïżœsok Kedves Olvasïżœ! Jelentkezzen be ïżœs akkor hozzïżœszïżœlhat a tïżœmïżœhoz!

Webradio.hu - Szegedi, orszïżœgos ïżœs sport hïżœrek a nap 24 ïżœrïżœjïżœban!:HĂ­rek arrow HĂ­rközpont

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.