Sport
Férfi kézilabda BL - Március 23-án játszik Lengyelországban a Veszprém
(MTI) - Március 23-án idegenben és március 29-én hazai pályán játszik az MKB-MVM Veszprém a lengyel Wisla Plock ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntõjében.
Magyarország
A vártnál gyengébb a szél a Balatonnál, nem kellett beavatkozni a magas vízállás miatt
EU
EU-csúcs - Párizs: nem lesznek szankciók Oroszországgal szemben az uniós csúcson
Külföld
Szerbiai választások - A szerb média szerint unalmas a kampány
Magyarság
Gulyás: óriási elõrelépés, hogy négy év alatt közel 600 ezren élnek a kedvezményes honosítással
Bûnügy
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
MTI   2014 February 24, Monday

(MTI) - Az MKB-MVM Veszprém kapta a második legkevesebb gólt (243), a gólkülönbsége (+60) pedig a harmadik legjobb volt a férfi kézilabda Bajnokok Ligája vasárnap zárult csoportkörében.
  Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF

A sorozat honlapja által hétfõn kiadott lista szerint egyetlen csapat sem lett százszázalékos - a Veszprém és a Barcelona az utolsó körben szenvedte el elsõ vereségét (korábban volt már döntetlenjük) -, ugyanakkor mind a 24 érdekelt együttes szerzett legalább egy pontot. A 120 csoportmeccsen 68-szor hazai, 41-szer vendégsiker született, és volt 11 döntetlen is. Egyetlenegy találkozó hozott kevesebb mint negyven gólt (Dunkerque-Koldig 18-20), míg 42 alkalommal hatvan vagy több találat esett. A legtöbbször, 73-szor a Hamburg-Velenje meccsen rezdült a háló.
    A legnagyobb különbséggel - 19 góllal - a Barcelona nyert a svájci Wacker Thun ellen (45-26), a Veszprém Zaporizzsja elleni, 17 gólos (44-27) hazai diadala a harmadik a listán.
    A legjobb összesített gólkülönbség is a katalánoké (+92), a Veszprém harmadik (+60). A legkevesebb gólt a Kolding kapta, 240-et, a magyar bajnok 243-mal a második. A Barcelona lõtte a legtöbb gólt (348).
    A góllövõlistát a halmstadi Magnus Persson vezeti, 67-szer volt eredményes, de csapata nem jutott tovább a nyolcaddöntõbe. A legjobb veszprémi Momir Ilic, aki 62 találatával összesítésben a harmadik.
    Elõször fordult elõ, hogy egy ukrán csapat - nevezetesen a Veszprémet szombaton Harkivban legyõzõ Motor Zaporizzsja - eljutott a kiesés szakaszba, és a dán Aalborg is elõször szerepelhet a nyolcaddöntõben. A tavalyi nyolcaddöntõsök közül kilencen - Veszprém, Barcelona, Kielce, Celje, Hamburg, Kiel, Metalurg Szkopje, Velenje, Flensburg - ismét továbbléptek a csoportból. A 16 továbbjutó kilenc országból érkezik: Németország (4 csapat), Szlovénia (2), Dánia (2), Lengyelország (2), Macedónia (2), Magyarország, Ukrajna, Spanyolország és Franciaország.
    Három meccsen volt legalább 10 ezer nézõ a helyszínen. Ebbõl a szempontból a Dinamo Minszk-Barcelona derbi nyert, amelyet 15 320-an néztek meg, a Croatia Zagreb-Veszprém összecsapás a maga 11 ezer nézõjével a második a sorban.
    A nyolcaddöntõ sorsolását kedden délben rendezik Bécsben. A Veszprém az Eklemovic Nikolát is foglalkoztató lengyel Wisla Plockot, a macedón Vardar Szkopjét vagy az Aalborgot kaphatja ellenfélnek.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Webradio.hu - Szegedi, orsz�gos �s sport h�rek a nap 24 �r�j�ban!:Hírek arrow Hírközpont

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.