Sport
Férfi kézilabda BL - Március 23-án játszik Lengyelországban a Veszprém
(MTI) - Március 23-án idegenben és március 29-én hazai pályán játszik az MKB-MVM Veszprém a lengyel Wisla Plock ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntõjében.
Külföld
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
Magyarország
A vártnál gyengébb a szél a Balatonnál, nem kellett beavatkozni a magas vízállás miatt
EU
Ukrán válság - Jacenyuk az orosz erõk visszavonását sürgeti
Külföld
Szerbiai választások - A szerb média szerint unalmas a kampány
Magyarság
Gulyás: óriási elõrelépés, hogy négy év alatt közel 600 ezren élnek a kedvezményes honosítással
Színházi világnapi programok Szegeden
Választás 2014 – Bajnai: áprilisban hosszĂş távra eldõl, az ország merre halad tovább

Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - Az eddig százszázalékos Veszprém döntetlent játszott legnagyobb riválisa, a Rhein-Neckar Löwen vendégeként, ezzel nagy lépést tett a csoportelsõség felé a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

•      FĂ©rfi BL, A csoport, 8. fordulĂł:

Rhein-Neckar Löwen (német) - MKB-MVM Veszprém 25-25 (12-13)

Több mint kéthónapos szünet után folytatódott a sorozat. A Veszprém kedvezõ helyzetbõl várta a vasárnapi találkozót: csoportjának élén állt hibátlan mutatóval, s elõnye három pont volt a Löwennel szemben. A mannheimi mérkõzésen a hazaiak szereztek vezetést, s a 11. percig õrizték is egy-két gólos elõnyüket. Az egyenlítést követõen azonban a Veszprém fordított, és több alkalommal három góllal is meglépett. A németek 12-12-nél érték utol a magyar csapatot, de a szünetre egygólos veszprémi elõnnyel vonult az öltõzõbe a két együttes.

A második félidõ nagy részében hasonlóan alakult a forgatókönyv, a Veszprém egy-két góllal vezetett, a Löwen azonban mindig visszakapaszkodott. Az 57. percben, 24-24-nél veszprémi találat következett, aztán mindkét oldalon több lehetõség maradt kihasználatlanul, míg végül a Löwen a 60. percben egyenlített. Ez azt jelenti, hogy a Veszprémnek az utolsó két forduló elõtt megmaradt a hárompontos elõnye a második helyezett német alakulattal szemben. Egy további ponttal tehát már biztosan csoportelsõ lesz, mivel a két együttes szeptember 29-i összecsapását a magyar bajnok nyerte hazai pályán, 30-29-re, azaz az egymás elleni összevetésben jobban áll.

•     Szombati eredmĂ©nyek:

Szanktpetyerburg (orosz)-Celje (orosz) 29-29 (16-13)
Croatia Zagreb (horvát)-Zaporizzsja (ukrán) 33-27 (16-16)
    Az állás: 1. Veszprém 15 pont, 2. RN Löwen 12, 3. Celje 7 (214-210), 4. Zaporizzsja 7 (224-244), 5. Zagreb 6, 6. Szanktpetyerburg 1
    A csoportból az elsõ négy helyezett jut a nyolcaddöntõbe.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Webradio.hu - Szegedi, orsz�gos �s sport h�rek a nap 24 �r�j�ban!:Hírek arrow Hírközpont