Olimpia Olimpia
London 2012 - A spanyolok ellen játszanak Nagy Lászlóék
MTI   2012 August 04, Saturday

Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - Fontos mérkõzés vár a magyar férfi kézilabda-válogatottra, amely negyedik csoportmeccsén a spanyol csapattal játszik a londoni olimpián.

Az összecsapásnak külön pikantériát ad Nagy László személye, egy ideig ugyanis úgy tûnt, hogy az elmúlt tíz évben Barcelonában játszó jobb átlövõ éppen a spanyol csapatban szerepel majd a játékokon, ám végül a magyar nemzeti csapat mellett döntött.

Mocsai Lajos egy gyõzelemmel és két vereséggel álló együttese számára persze az eredmény a legfontosabb a szombati ütközetben: gyõzelemmel óriási lépést tenne a magyar csapat a negyeddöntõbe vezetõ úton.

A címvédõ férfi vízilabda-válogatottra kötelezõ feladat vár: a csoport leggyengébb együttese, a brit csapat lesz a szombati ellenfele. Kemény Dénes játékosai korábban a szerbektõl és a montenegróiaktól kikaptak, a románokat viszont legyõzték, így a negyedik fordulóban 50 százalékosra javíthatják mérlegüket, s - a románok veresége esetén - biztosíthatják helyüket a negyeddöntõben.

A nyolcaddöntõ vár a kétszeres világbajnoki ezüstérmes, kétszeres Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes Káté Gyulára, aki az ökölvívók 64 kg-os kategóriájában a harmadik helyen kiemelt Vincenzo Mangiacapréval meccsel. Az olasszal Káté 1-1-re áll.

Az úszók utolsó napi versenyein a pénteken országos csúcsot elérõ férfi 4x100 m-es vegyesváltó lesz már csak érdekelt, és szombaton versenyez majd az egyetlen Londonba jutott magyar triatlonos, Kovács Zsófia is.

Az atlétáknál Hellebrandt Máté a férfi 20 km-es gyaloglásban rajtol, s a hétpróbázók második napi számaiban szerepel majd Farkas Györgyi. Mellettük a férfi 400 méter Európa-bajnoki ezüstérmese, Deák Nagy Marcell lesz még érdekelt az elõfutamban.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Webradio.hu - Szegedi, orsz�gos �s sport h�rek a nap 24 �r�j�ban!:Hírek arrow Hírek

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.