Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
Szeged
Szegedi hírek
Pingvinfiókák születtek a Szegedi Vadasparkban
Választás 2014 – Bajnai: áprilisban hosszú távra eldõl, az ország merre halad tovább
Munkatársunktól   2007 February 21, Wednesday

Az elsõ félidõben még csikorogtak a fogaskerekek, de a fordulás után ragyogó húsz percet produkált a Pick. Pick Szeged-Nyíregyháza 38-26.
  Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF

A fiatalok megint megadták az alaphangot a meccshez, hisz tízzel verték a vendégeket. Igaz, ezt múlt pénteken is megtették, szintén tízzel nyertek Újvárosban, de akkor ez nem hatott a felnõttekre.

Tisza Volán SC-Nyíregyházi KSE 36-26 (19-12)

Szeged, vezette: Antós, Ifj. Dzsipoff.

Tisza Volán SC: Farkas- Balda 8/1, Zöldi, Lele 3, Gyuris 3, Valaczkai 6/1, Csató 5. Csere: Szalma (kapus), Simon 3, Konkoly, Varsandán 1, Treiber 1, Pánczél 5, Kocsis. Edzõ: Avar György.

A Nyíregyháza legjobb lövõje: Kovács 8.

Kiállítások: 14 ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2 ill. 3/3.

A megszokott arcok közül ketten is hiányoztak a bemelegítésnél. Mezei Richárd és a sérült Puljezevics Nenád csak a lelátón foglalt helyet. A kispadon, pedig Vladan Matics ült, volna, ha ez a tevékenység nem lenne szokatlan Tõle. A népszerû Matke egész meccsen állt, sétált magyarázott, bíztatott, perlekedett. Egyszóval mindent csinált, csak nem ült a  padon.

Az elsõ félidõben volt is miért perlekednie, hisz nem akart összeállni a csapat védekezése. Támadásban csak-csak ment a dolog, elsõsorban Andjelkovics és Ilyés jóvoltából, de a szlovák átlövõsor, valamint a szélsõ Kleis megszórta Szentét. A huszonkettedik percben Matke be is küldte Csalicsot, hogy négy perc múlva lehozza. A fiatal portás addig nem találkozott szembõl a labdával. Szente gyorsan lehúzta a rolót, Ilyés pedig lõtt, mint egy föld-föld ágyú. Egyszer például emberhátrányból „kínaizott" Vadkertivel.

A fordulás után nagyon felpörgött a Pick. Tizenhét perc alatt mindösszesen egy gólt kaptak, miközben a feléledõ Vadkerti vezérletével tizenkettõt lõttek. Közben Szundi hetest is fogott, s minden lövésért csúszott-mászott. Ezzel megnyugtatta a sérült Puljezevicset, valamint új edzõjét is. Jelezte, hogy lehet Rá számítani. A huszonkettedik percben 32-19-nél átadta helyét a fiatal kollégájának, aki végre fogott néhány lövést, sõt a legeredményesebb vendég tüzér büntetõjét kifejelte. Az utolsó tíz percet a Ferenczi-Lele-Sutka belsõ hármas játszotta végig, már, amikor nem kellett két percig padon ülnie valamelyiküknek. Mindhárom fiatal gólozott, s a publikum vastapsba tört ki. Hát erre nem sokan adtak volna bármilyen tétet a pénteki fiaskó után.

Matke, hasonló folytatást kívánunk, Neked, s a „fiaidnak".

Pick Szeged- Nyíregyházi KSE 38-26 (20-16)

Szeged, 1200 nézõ. Vezette: Baranyi, Szloska.

Pick Szeged: SZENTE- Bendó 2, Krivokapics 6/2, ANDJELKOVICS 6, Djurkovics 2, ILYÉS 7, VADKERTI 6. Csere: Csalics (kapus), Herbert 3, Bajusz 1/1, Berta, Lele 2, Ferenczi 1, Sutka 2. Edzõ: Vladan Matics.

Nyíregyháza: Lencsés- Nagy Cs. 2, GAMRAT 6, Szabó, Kopco, Kalous 3, KLEIS 7/1. Csere: NAGY L. (kapus), Ulics 3, Varga L. 4/1, Oláh 1, Rontó, Varga Zs. Edzõ: Janó Pál.

Kiállítások: 14 ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/3 ill. 4/2.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Webradio.hu - Szegedi, orsz�gos �s sport h�rek a nap 24 �r�j�ban!:Hírek arrow Hírek

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.