Női Vuelta - Vos nyert, Vas 15. a szombati szakaszon

Sport, 2024.05.04

Marianne Vos nyerte a női Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny hetedik szakaszát, amelyen Vas Blanka 15. helyen ért célba.

Szombaton a San Esteban de Gormaz és Sigüenza közötti 139 kilométer várt a mezőnyre, amely egy nagyobb csoportban érkezett az utolsó kilométerhez és így a célba vezető emelkedőhöz. A kaptatót a holland Marianne Vos bírta a legjobban, aki második etapsikerét aratta a spanyolországi viadalon.

A 22 éves Vas sokáig jól tartotta magát, végül 20 másodperc hátránnyal 15. lett, összetettben pedig hat pozíciót javítva a 48. helyen áll. Az SD Worx-Protime U23-as világbajnoka a pontversenyben továbbra is második Vos mögött, hátránya viszont 86 pontra nőtt. Az összetett éléről Vas csapattársa, Demi Vollering várja a folytatást.

A nyolcnapos Vuelta vasárnap a Distrito Telefónica és Valdesquí közötti 89,5 kilométeres szakasszal és hegyi befutó zárul.