Női kosárlabda NB I - Egyenlített a Sopron, ötödik a Pécs

Sport, 2024.05.04

A Sopron ezúttal magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Szekszárd ellen a női kosárlabda NB I harmadik helyéért zajló párharc második mérkőzésén, míg a Pécs szombaton megszerezte az ötödik helyet a bajnokságban.

Határozottan kezdett a Sopron, és a második negyedben még nagyobb fokozatra kapcsolt, a nagyszünetre pedig már 24 pontos előnyt dolgozott ki. A fordulás után sem változott a játék képe, Jelena Brooks 30 ponttal járult hozzá a soproniak sikeréhez.

A fővárosban viszont a Vasasnak nem sikerült egyenlítenie a Pécs ellen, amely ezzel megszerezte a 2023/24-es kiírás ötödik helyét.

Korábban a TFSE-MTK is eldöntötte a hetedik helyért zajló párharcot, így az 5-8. helyezés már eldőlt a bajnokságban.

Eredmények:

a 3. helyért, 2. mérkőzés:
Sopron Basket - Tarr KSC Szekszárd 78-43 (18-12, 26-8, 19-11, 15-12)

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharcállása: 1-1.

az 5. helyért, 2. mérkőzés:
Vasas Akadémia - NKA Universitas Pécs 73-77 (17-21, 13-18, 14-23, 29-15)

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharcot 2-0-ra a Pécs nyerte.

később:

döntő, 2. mérkőzés:
Serco UNI Győr - DVTK HUN-Therm 19.30

korábban:

a 7. helyért, 2. mérkőzés:
E.ON ELTE BEAC - TFSE-MTK 82-84 (17-21, 16-19, 28-19, 11-13, 10-12) - hosszabbítás után

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharcot 2-0-ra a TFSE nyerte.